Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

dodano 2017-06-22 10:57 w kategorii: Informacje

- Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej – ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD, by wraz z sekretarzem generalnym Sojuszu Marcinem Kulaskiem uścisnąć dłoń dłoń głównemu bohaterowi konferencji prasowej w Sejmie. - Oto moja deklaracja, przystępuję dzisiaj do Sojuszu – potwierdził Rozenek. - Lewica jest potrzebna, widać to codziennie, chociażby w gmachu Sejmu, widać codziennie jak słabo radzi sobie ta opozycja z tym, co wyprawia PiS – podkreślił Rozenek. - Opozycja miała być totalna, a momentami jest fatalna - dodał.

Polityk ocenił, iż aby lewica wróciła do parlamentu musi być zjednoczona oraz dobrze zorganizowana i stąd decyzja o przystąpieniu do partii i jednoczesna zachęta dla innych ludzi lewicy do współpracy lub też wstępowania do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Przed nami jest bardzo poważna walka o demokrację w Polsce, dlatego taka partia jak SLD jest potrzebna - oświadczył Rozenek. - Bardzo się cieszę, że znalazłem się w Sojuszu, który zarządzany jest przez nowoczesnego socjaldemokratę jakim jest Włodzimierz Czarzasty, to jest polityk, który prowadzi tę partię w zupełnie innym kierunku niż do tej pory i wprowadził postulaty, które każda partia lewicowa powinna mieć, w tym i te światopoglądowe, o które walczyłem tu w Sejmie - uzasadnił swoje przystąpienie były poseł. - Z dniem dzisiejszym jestem członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej – dodał.

- Dziękuję Andrzeju, mam nadzieje, że Twoja deklaracja będzie pierwszym sygnałem po Kongresie Lewicy, a który odbył się jesienią, iż uda się skonsolidować przynajmniej część socjaldemokracji – skomentowała Anna-Maria Żukowskaw wzmocnienie Sojuszu, którym bez wątpienia jest akces Andrzeja Rozenka. - Bardzo się cieszymy, że wieloletni dziennikarz, były poseł, człowiek lewicy przez duże L dołącza do nas – wtórował jej Marcin Kulasek. - Mam nadzieję, że wejście Andrzeja do naszej drużyny będzie powodowało, że słupki poparcia Sojuszu Lewicy Demokratycznej jeszcze wzrosną – podkreślił sekretarz generalny.

Podczas konferencji prasowej Marcin Kulasek zapowiedział również zbliżającą się Radę Krajową partii, która odbędzie się najbliższą sobotę 24 czerwca br., a która będzie poświęcona samorządom. - Podejmiemy decyzję o szyldzie komitetu wyborczego, pod którym SLD wraz z partnerami wystartuje w najbliższych wyborach samorządowych - zapowiedział polityk SLD. - Czy PiS zmieni ordynację i czy te wybory będą na wiosnę, czy też w normalnym terminie na jesieni, będziemy przygotowani do tych wyborów. Wystawimy pełne listy, ponad 18 tysięcy kandydatek i kandydatów na funkcję radnych w całej Polsce - podkreślił Kulasek. - Rada Krajowa SLD będzie również poświęcona programowi, na której zostaną przedstawione 4 filary programowe, z którymi pójdziemy do wyborów samorządowych w 2018 r. - uzupełniła Anna-Maria Żukowska.

 


Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.