Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czarzasty w rozmowie z red.Żakowskim odpowiada Frasyniukowi

dodano 2017-06-08 15:06 w kategorii: Informacje

- W Polsce jest to ważny temat i nie można go traktować po łebkach i myślę, że polityka historyczna jest w tej sprawie w wielu miejscach zakłamana - powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD komentując dyskusje wokół przemian demokratycznych w Polsce, których symbolem są min. wybory, które odbyły się 4 czerwca 1989 r.

Przewodniczący SLD w programie „Rozmowa Dnia” skomentował również swój tweet do Własysława Frasynika, w którym napisał - „Drogi Władysławie Frasyniuku! Żeście komunistów pokonali? No nie. Wyście się z nami, k...wa przy Okrągłym Stole i 4 czerwca 1989 r.  do-ga-dali!”.

- Jeżeli (W. Frasyniuk - red.) rozwalił komunizm skutecznie i zrobił wiele dobrego dla kraju, to powien dawać wiele rozsądku i wyważenia w tej sprawie - stwierdził Czarzasty. - Komunizm został pokonany, ale jeżeli rozmawiamy w kategoriach Okrągłego Stołu, roku 88 i strajków, roku 89 i wreszcie 4 czerwca to nastąpiła umowa społeczna - podkreśił. - 3 osoby, które siedziały przy Okrągłym Stole zostały prezydentami: Wałęsa, Kwaśniewski, Kaczyński - dodał.  

Oglądaj całą rozmowę z Włodzimierzem Czarzastym, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.