Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Senyszyn: ekshumacje to gra polityczna, w Smoleńsku nie było żadnego zamachu

dodano 2017-06-07 07:35 w kategorii: Informacje

- Ekshumacje to tylko gra polityczna, która w dodatku ma odwrócić uwagę od tego, że nie było żadnego wybuchu, nie było żadnego zamachu, a wszystkie teorie Macierewicza i Kaczyńskiego legły w gruzach. Teraz trzeba dać Polakom igrzyska - powiedziała prof. Joanna Senyszyn w programie „Więc Jak?” komentując sprawę ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.

Mianem „przykrej pomyłki” określiła Senyszyn pomieszanie szczątków ofiar i przypomniała, iż w przypadku wielu katastrof szczątki bada się przez rok, a w przypadku katastrofy smoleńskiej mieliśmy do czynienia z ogromnym pośpiechem. - Nie można było tego zrobić szybko, bez pomyłek - dodała polityczka.

Prof. Senyszyn na antenie Nowa TV przypomniała, że do pomieszania szczątków doszło nawet w sytuacjach, kiedy rodziny w Rosji potwierdzały tożsamość ofiar. - Ludzie są w strasznych emocjach, nie robią tego na zimno, z wyrachowaniem - podkreśliła. - Patrzą, wydaje się im, że to ich bliski, a potem badania DNA mogą wykazać, że ręka, czy też noga należy do kogoś innego – stwierdziła. 

Oglądaj cały program "Więc Jak?" z udziałem prof. Joanny Senyszyn, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia