Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD pyta PiS o zmiany w samorządzie

dodano 2017-05-27 14:32 w kategorii: Ludzie

- Dziś mija 27 rocznica pierwszych wyborów samorządowych. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że ustawa o samorządzie terytorialnym, która obecnie funkcjonuje, w którym obywatel jest blisko władzy naprawdę się sprawdza – przekonywał Tomasz Trela, Wiceprzewodniczący SLD. Wiele się mówi o tym, że Prawo i Sprawiedliwość chce zmienić ordynację wyborczą pod swoich polityków. Na szczęście Prezes PiS wycofał się z kuriozalnego pomysłu dwukadencyjności działającej wstecz, ale chcemy dziś zapytać i oczekujemy jasnej odpowiedzi, jak będą wyglądać przyszłe wybory samorządowe – dodał Trela.

Wszyscy samorządowcy, którzy planują start w przyszłych wyborach chcą wiedzieć na jakich zasadach będą się one odbywać. Sojusz Lewicy Demokratycznej jest zwolennikiem, aby wybory samorządowe odbyły się na obecnie obowiązujących zasadach – podkreślił Trela.

- 24 czerwca odbędzie się Rada Krajowa SLD poświęcona samorządom. W trakcie rady zostaną podjęte decyzje pod jakim szyldem wystartujemy w wyborach na szczeblu sejmików wojewódzkich – zapowiedział w trakcie konferencji prasowej Marcin Kulasek, Sekretarz Generalny SLD. Określone zostaną wstępne zarysy programowe oraz harmonogram działań – dodał. 

- Kluczowymi filarami programowymi, które będą obowiązywały w trakcie kampanii samorządowej będą sprawy związane z transportem publicznym, edukacją, zdrowiem i szeroką rozumianą polityką senioralną. – uzupełnił Wiceprzewodniczący Trela.Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.