Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD w Komitecie Referendum Edukacyjnego

dodano 2017-01-27 14:28 w kategorii: Ludzie

Sojusz Lewicy Demokratycznej włącza się do akcji referendum edukacyjnego związkowców. Będzie wspierać Związek Nauczycielstwa Polskiego w zbieraniu podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie ogólnopolskiego referendum w sprawie reformy edukacji.

- Ta reforma to kompletny bubel prawny, który zaszkodzi uczniom a w samorządach wprowadzi gigantyczny chaos - mówi Onetowi wiceszef SLD i wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela. - Dlatego postanowiliśmy, że będziemy wspierać wysiłki ZNP zmierzające do przeprowadzenia referendum w tej sprawie. Jesteśmy przekonani, że gdyby doszło do głosowania, Polacy byliby przeciw planowanym przez PiS zmianom - dodaje.

Przedstawicielami SLD w Komitecie Referendalnym zostali Artur Ostrowski i Krzysztof Gawkowski. - Zebranie pół miliona podpisów, które obligują sejm do zajęcia się wnioskiem o referendum nie powinno być wielkim kłopotem, zwłaszcza w sytuacji tak kontrowersyjnej ustawy - mówi Trela. - A że zmiany, które PiS chce wprowadzić w szkołach są fatalne, nikogo przekonywać chyba nie trzeba. Po pierwsze, znacząco ograniczą możliwości rozwoju dzieciom z mniejszych ośrodków, które przez osiem lat będą tkwić w tym samym środowisku.

Poza tym, jak wymienia Trela, okres obowiązkowej edukacji skróci się o cały rok. - Dotąd, obowiązek szkolny dotyczył podstawówki i gimnazjum, co razem dawało dziewięć lat. A teraz dzieci będą musiały kończyć tylko podstawówkę. To rozwiązanie fatalne - mówi wiceszef SLD.

Jak dodaje, kolejnym aspektem są koszty reformy. - Mam na myśli realne pieniądze, które samorządy będą musiały wydać, w Łodzi może to być nawet 80 milionów złotych. Znacznie poważniejsze są jednak koszty "ludzkie" - mówi Trela.

Źródło: lodz.onet.plKomentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.