Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

S&D: Juncker winien stanąć przed komisją śledczą w PE

dodano 2017-01-07 19:05 w kategorii: Informacje

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker powinien stanąć przed komisją śledczą, powołaną w 2016 r. ds. afery Panama Papers – żąda Sojusz Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim, frakcja do której należą eurodeputowani SLD.

Komisja ds. afery Panama Papers doprowadziła do ujawnienia procederu ukrywania przychodów przed fiskusem za pośrednictwem fasadowych firm. W skandal uwikłanych jest 140 polityków i znanych osobistości z całego świata, w tym 12 obecnych i byłych szefów państw.

Sojusz Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim stoi na stanowisku, iż wszystkie osoby mające znaczenie dla tej sprawy, włączając w to byłych premierów i urzędników rządowych, powinny stanąć przed komisją.

Jean-Claude Juncker, były premier Luksemburga pełnił swoją funkcję w okresie, w którym kierowane przez niego państwo stosowało praktyki umożliwiające transnarodowym korporacjom ukrywanie realnych zysków.

Aferya LuxLeks ujawniła w 2014 r. rozmiar stworzonego w ostatnich dekadach systemu, dzięki któremu Luksemburg stał się faktycznie rajem podatkowym dla międzynarodowych korporacji, właśnie za kadencji Junckera.Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.