Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Atak na siedzibę SLD w Pabianicach

dodano 2016-07-21 11:26 w kategorii: Powiatowe

W środę 20 lipca 2016 r. doszło do ataku na siedzibę Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Pabianicach. Na drzwiach siedziby przy ulicy Traugutta nieznani wandale napisali „UB”. To już drugi atak na siedzibę SLD w Pabianicach. W marcu br. na drzwiach siedziby Sojuszu napisano „czerwona chołota” (pisownia oryginalna). Obie sprawy zostały zgłoszone na policję.

Wcześniej niszczono kilkukrotnie gablotę SLD mieszczącą się przy głównej ulicy miasta. Dochodziło również do dewastowania ważnego dla pabianickiej lewicy Pomnika Bojowników o Wyzwolenie Społeczne i Narodowe.

Jesteśmy poruszeni faktem, że sporne sytuacje w życiu społecznym coraz częściej próbuje się rozwiązać przy pomocy agresji. Społeczeństwo tworzą ludzie o różnych poglądach, pragnieniach, przekonaniach czy wyznaniach. Żyją jednak wspólnie, tworzą państwo i na co dzień wchodzą ze sobą w różne relacje. Jeśli istniejące między ludźmi różnice będą usuwane lub krytykowane w agresywny sposób, zostaną zanegowane najbardziej podstawowe zasady współżycia społecznego.Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.