Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Stanowisko Sojuszu Lewicy Demokratycznej w sprawie poparcia protestu celników

dodano 2016-06-09 15:43 w kategorii: Kraj

Sojusz Lewicy Demokratycznej popiera protest funkcjonariuszy w obronie Służby Celnej. Za niedopuszczalną uznajemy formę reformy służby celnej i administracji podatkowej, która była niekonsultowana ze związkami zawodowymi. Domagamy się utrzymania uprawnień funkcjonariuszy Służby Celnej w nowej strukturze administracyjnej.

Jednocześnie domagamy się zrównania funkcjonariuszy Służby Celnej w uprawnieniach z innymi funkcjonariuszami służb mundurowych. Przede wszystkim domagamy się realizacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 3 marca 2015. Trybunał orzekł, że z racji wykonywanych funkcji celnikom należą się takie same uprawnienia, jak innym funkcjonariuszom służb mundurowych, w tym przede wszystkim prawo do przechodzenia na emeryturę w wieku 55 lat po 25 latach służby. Przypominamy, że przed wyborami PiS obiecał wykonanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z marca 2015 roku.

Podkreślamy, że Służba Celna zapewnia jedną trzecią dochodów budżetu państwa. Za kilka lat połowa funkcjonariuszy będzie miała ponad pięćdziesiąt lat, co zmniejszy skuteczność służby i pod znakiem zapytania postawi bezpieczeństwo wpływów do budżetu państwa. Ambitny program polityki społecznej państwa wymaga maksymalizacji ściągalności danin publicznych. W przeciwnym razie budżetowi państwa grozi katastrofa.Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.