Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Najnowszy sondaż poparcia partii politycznych dla Faktów TVN. Zjednoczona Lewica w Sejmie!

dodano 2015-08-12 14:33 w kategorii: Kraj

Prawo i Sprawiedliwość – 35 proc., Platforma Obywatelska – 26 proc. Takie są najnowsze wyniki sondażu poparcia dla największych partii politycznych przeprowadzonego przez Millward Brown SA. Obu partiom rośnie poparcie. Porównując z badaniami z 16 lipca PiS odnotowało wzrost o 2 punkty procentowe, PO o 3 punkty procentowe. Poparcie traci Kukiz’15. Jak wynikało z poprzedniego badania ruch społeczny Pawła Kukiza mógł liczyć na 18 proc. głosów. Teraz na ruch społeczny muzyka zagłosowałoby 12 procent respondentów.
 
Deklarowane poparcie dla Zjednoczonej Lewicy wyniosło 8 procent, co daje im czwarte miejsce w wyścigu do ław sejmowych. Koalicja Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Twojego Ruchu, Unii Pracy oraz Zielonych odnotowała jednoprocentowy wzrost poparcia. To daje jej miejsce w Sejmie. Szansę na wejście do parlamentu ma też NowoczesnaPL, na którą głos zamierza oddać 5 procent Polaków biorących udział w sondażu. Poparcie partii Ryszarda Petru nie zmieniło się od połowy lipca.
 
Sejm nie dla PSL
 
Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, do Sejmu nie trafiłoby Polskie Stronnictwo Ludowe. Poparcie Ludowców spadło o 2 punkty procentowe i obecnie wynosi 3 procent. Podobny wynik i podobny los czekałby partię Janusza Korwin-Mikkego. Na KORWiN zagłosowałoby o jeden procent mniej wyborców niż w lipcu.
 
Rośnie liczba niezdecydowanych
 
Wciąż 9 procent Polaków nie wie lub nie chce zdradzić, na kogo zagłosuje. To aż o 5 punktów procentowych więcej niezdecydowanych niż miesiąc temu. Szacowana przez Millward Brown frekwencja wyniosłaby 44 procent. Badanie wykonano telefonicznie 10 sierpnia na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1003 Polaków.
 
Źródło: Fakty TVN


Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.