Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Akcja „Lato z SLD” w województwie pomorskim trwa!

dodano 2015-07-17 09:46 w kategorii: Wojewódzkie

Posłowie i działacze SLD przyjechali na Pomorze prosto z Płocka i Ciechocinka. Ich pierwszym przystankiem był Malbork, potem Gdańsk, Gdynia, Władysławowo i dalej na  Pomorze Środkowe do Słupska, Ustki, Łeby i Rowów.  W niedzielne przedpołudnie czerwone busiki SLD z hasłem „Masz dość – chodź z nami” przybyły do Malborka na Żuławach. Wysiedli z nich posłowie SLD m.in. Dariusz Joński, Wincenty Elsner i Artur Ostrowski oraz wiceszefowa partii prof. Joanna Senyszyn. Spotkanie na malborskim deptaku obfitowało w rozmowy z wyborcami, rozdawanie ulotek dotyczących kampanii referendalnej oraz, jak to dziś bywa coraz częściej, wspólne fotografie. Z Malborka, pożegnawszy największą na świecie ceglany zamek, busiki pognały do Gdańska,  gdzie w niedzielne popołudnie czekała już prasa, media regionalne i krajowe oraz miejsce  postoju z widokiem na żurawia, Motławę i inne znane gdańskie atrakcje turystyczne.  Ponownie celem rozmów było referendum ogłoszone na początek września oraz w dalszej  perspektywie wybory parlamentarne. W poniedziałek rano ekipa SLD, z Leszkiem Millerem i Joanną Senyszyn, stawiła się na  gdyńskim Skwerze Kościuszki. Konferencja prasowa na tle polskich żaglowców i okrętów  Marynarki Wojennej płynnie przeszła w spacer i rozmowy z turystami zwiedzającymi  okolicę.  W drugiej połowie dnia busy dotarły do Władysławowa, gdzie na turystycznym Hallerowie  posłowie Joński, Elsner i Ostrowski spotkali wielu wypoczywających tu mieszkańców swoich  okręgów wyborczych. Spacer po Alei Gwiazd Sportu był okazją do rozmów o polityce i bolączkach Polaków.  W kolejnych dniach szukajcie naszych charakterystycznych busów w Ustce, Łebie, Słupsku i Rowach.Komentarze

Wydarzenia

 • Liberadzki: Nie należy spodziewać się sankcji

  2 godziny temu

  - Podobna procedura jest uruchomiona w sprawie Węgier, na tej samej sesji plenarnej prowadzono debatę o Malcie – poinformował prof. Bogusław Liberadzki w programie „Minęła Dwudziesta”.czytaj więcej»

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  przedwczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  3 dni temu, 2017-11-17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  3 dni temu, 2017-11-17

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  3 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.