Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

UCHWAŁA RADY POWIATOWEJ SOJUSZU LEWICY DEMOKRATYCZNEJ W KWIDZYNIE Z DNIA 21 MAJA 2015 ROKU

dodano 2015-05-22 14:09 w kategorii: Powiatowe

        Rada Powiatowa SLD w Kwidzynie, obradująca w dniu 21 maja 2015 roku z udziałem przewodniczących kół i członków Komisji Rewizyjnej dokonała analizy przebiegu i oceny wyników I tury wyborów prezydenckich oraz sytuacji przed II turą.. Wysłuchała sprawozdania przewodniczącego Jerzego Śniega z jego udziału w posiedzeniach władz wojewódzkich i krajowych partii oraz toczących się na tych szczeblach dyskusji i dokonywanych ocen sytuacji polskiej lewicy. Podjęto również przygotowania do planowanych na październik br. wyborów parlamentarnych. W dyskusji głos zabierali: Tomasz Madej, Roman Falba, Jerzy Wierzbicki, Włodzimierz Dawidowski, Antoni Wejnert, Antoni Barganowski i Ryszard Jaranowski. Nie zabrakło głosów krytycznych i pełnych troski o przyszłość polskiej lewicy.  Podkreślano potrzebę natychmiastowego zaprzestania jałowych sporów i rozgrywek personalnych na szczeblu krajowym. Akcentowano , będącą potrzebą chwili konieczność zwarcia szeregów,, połączenia wszystkich sił i i pełnej mobilizacji członków i sympatyków SLD w celu niedopuszczenia do zdominowania polskiej sceny politycznej przez dwie formacje prawicowe – centrową PO i populistyczno – zaściankowy PiS. Podkreślano potrzebę jedności i włączenia się wszystkich do walki o dotarcie z naszym programem do jak najszerszego kręgu wyborców i pozyskania ich poparcia w nadchodzących wyborach, przed którymi ostra kampania polityczna zacznie się już w czerwcu. Na wniosek Jerzego Śniega zebrani jednogłośnie przyjęli projekt uchwały apelującej o jedność i wspólne zdecydowane działanie wszystkich partii, organizacji i stowarzyszeń lewicowych, gdyż tylko taka aktywna postawa pozwoli przełamać dotychczasową niekorzystną passę i uzyskać dobry wynik wyborczy.

 

 

UCHWAŁA RADY POWIATOWEJ

SOJUSZU LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
W KWIDZYNIE Z DNIA 21 MAJA 2015 ROKU

 

 

My, członkowie Rady Powiatowej SLD w Kwidzynie zwracamy się do wszystkich członków i sympatyków naszej partii, do wszystkich organizacji i stowarzyszeń lewicowych o zaprzestanie działań prowadzących do rozbicia jedności, powstania chaosu i dezorganizacji w naszych szeregach. Uważamy, że wszelkie publiczne wystąpienia i działania rozbijające jedność naszej partii są bardzo niebezpieczne, osłabiają możliwości naszego dotarcia do różnych grup społecznych i skuteczność pozyskania ich poparcia dla naszego programu oraz naszych kandydatów w nadchodzących wyborach do Sejmu i Senatu RP. Apelujemy do wszystkich wojewódzkich, powiatowych, miejskich i gminnych organizacji i kół SLD, do wszystkich naszych sympatyków o zachowanie jedności, spokoju, o mobilizację i aktywność.

Uczyńmy wszystko aby przywrócić poparcie społeczne dla naszej partii, gdyż będzie to korzystne dla Polski i wszystkich jej obywateli.

 

 

Rada Powiatowa SLD w KwidzynieKomentarze

Wydarzenia

 • Liberadzki: Nie należy spodziewać się sankcji

  2 godziny temu

  - Podobna procedura jest uruchomiona w sprawie Węgier, na tej samej sesji plenarnej prowadzono debatę o Malcie – poinformował prof. Bogusław Liberadzki w programie „Minęła Dwudziesta”.czytaj więcej»

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  przedwczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  3 dni temu, 2017-11-17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  3 dni temu, 2017-11-17

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  3 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.