Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Przewodniczący SLD Leszek Miller odwiedził Warmię i Mazury

dodano 2015-04-16 00:09 w kategorii: Kraj

Kampania prezydencka SLD dotarła na Warmię i Mazury. Jednak zamiast Magdaleny Ogórek, kandydatki partii na urząd prezydenta, Nidzicę i Olsztyn, 14 kwietnia 2015 r., odwiedził Przewodniczący SLD Leszek Miller. Podczas wizyty Przewodniczącemu towarzyszyli Władysław Mańkut – Przewodniczący W-M Rady Wojewódzkiej SLD i Marcin Kulasek – Sekretarz W-M Rady Wojewódzkiej SLD.
 
Targowisko miejskie w Nidzicy było pierwszym przystankiem Przewodniczącego SLD. Na targowisku przedstawiciele Sojuszu spotkali się z mieszkańcami Nidzicy i okolic. Doszło do wielu ciekawych rozmów z które utwierdziły przedstawicieli SLD w przekonaniu, że społeczeństwo nie wierzy w obecną władzę.
 
Następnie wizyta przeniosła się do pobliskiego zakładu KAMET Sp. z o.o., który jest producentem wysokiej jakości mechanicznych zabezpieczeń mienia, mebli metalowych i wyposażenia ze stali kwasoodpornej. Przewodniczący spotkał się z załogą i właścicielami zakładu.
 
Z Nidzicy Szef SLD udał się do Olsztyna, gdzie uczestniczył w konferencji prasowej.
 
Wizyta na Warmii i Mazurach związana była ściśle z kampanią wyborczą Magdaleny Ogórek i na konferencji zostały podane terminy wizyt kandydatki. Odwiedzi ona region dwukrotnie. Najpierw 25 kwietnia przyjedzie do Elbląga oraz okolicznych powiatów, a 6 maja spotka się z mieszkańcami Olsztyna. Na konferencji przedstawiciele warmińsko-mazurskich mediów pytali Przewodniczącego o pomysły SLD na zwiększenie poparcia szczególnie w kontekście jesiennych wyborów parlamentarnych.
 
Po konferencji były Premier był gościem audycji „Opinie” w TVP Olsztyn i udzielił wywiadu do „Porannych pytań” dla Radia Olsztyn.
 
O godzinie 17ej w sali konferencyjnej Warmińsko-Mazurskiej Rady Wojewódzkiej SLD odbyło się spotkanie z przedstawicielami struktur powiatowych SLD z województwa, a także z sympatykami warmińsko-mazurskiej lewicy. Podczas spotkania poruszano tematy dotyczące sytuacji społeczno-gospodarczej w regionie i kraju, a także przedstawiono plany działania Sojuszu na finał kampanii prezydenckiej i jesienne wybory parlamentarne.
 


Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.