Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Liderzy SLD w Święto Niepodległości: Będzie pomnik Ignacego Daszyńskiego!

dodano 2014-11-11 12:15 w kategorii: Kraj

Już wkrótce w Warszawie powstanie pomnik Ignacego Daszyńskiego. Podczas Święta Niepodległości poinformował o tym Leszek Miller wspólnie z wicemarszałkiem Sejmu Jerzym Wenderlichem oraz Sebastianem Wierzbickim, kandydatem na prezydenta stolicy.
 
Pomnik Daszyńskiego, socialisty, byłego premiera i marszałka sejmu ma stanąć przy Placu na Rozdrożu w Warszawie. Trudno zrozumieć, dlaczego do tej pory pomnik Daszyńskiego w stolicy nie stanął, podczas gdy upamiętniono już wielu wybitnych Polaków - mówił podczas konferencji prasowej szef SLD i dodał: Daszyński był pierwszym premierem wolnej Polski po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku. Na 100-lecie niepodległości Polski powinien być przygotowany raport podsumowujący ten okres. Liczę na to, że Polacy włączą się do publicznej debaty na temat osiągnięć stulecia niepodległości.
 
Szef SLD w stolicy, a jednocześnie kandydat na prezydenta Warszawy Sebastian Wierzbicki poinformował, że jest zgoda Rady Miasta w formie specjalnej uchwały. Warto dodać, że uchwała ta została przyjęta jednogłośnie - mówił Wierzbicki. Jest zgoda rady miasta, jest lokalizacja - zatem pora na podjęcie działań - powiedział. 
 
Na czele komitetu honorowego budowy pomnika stanął wicemarszałek Sejmu, Jerzy Wenderlich.
 
Politycy SLD w związku z przypadającym na dziś Świętem Niepodległości odwiedzili też warszawską Cytadelę, gdzie złożyli kwiaty pod Bramą Straceń, a także na wspomnianym już Placu na Rozdrożu, przy którym znajduje się tablica upamiętniająca poległych socjalistów. 


Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.