Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Miller: To Sejm jest najlepszym miejscem do dialogu między rządem a opozycją

dodano 2014-11-05 13:31 w kategorii: Kraj

Przewodniczący SLD Leszek Miller proponuje wprowadzenie w Sejmie tzw. godziny pytań do Prezesa Rady Ministrów. Taki projekt zmian w Regulaminie Sejmu, SLD w środę złożył do laski marszałkowskiej, a w czwartek m.in. w tej sprawie z marszałkiem Sejmu spotka się Klub Poselski Sojuszu.
 
Leszek Miller na spotkaniu z dziennikarzami prezentując dziennikarzom projekt zmian precyzował, że gdyby propozycja Sojuszu zyskała akceptację Sejmu, to oznaczałoby, że raz w miesiącu premier Ewa Kopacz na posiedzeniu Sejmu osobiście będzie odpowiadała przez godzinę na pytania posłów i z opozycji i z koalicji. – Sejm to jest najlepsze miejsce do dialogu między opozycją a rządem. Między innymi dlatego wymyślono parlament, że to tu toczył się spór – podkreślił Leszek Miller.
 
Były premier poinformował, że między innymi w tej sprawie w czwartek z marszałkiem Radosławem Sikorskim spotka się Klub Poselski SLD. Podczas spotkania ma zostać także omówiona kwestia wniosku PiS o odwołanie Sikorskiego z funkcji marszałka Sejmu. Podczas konferencji prasowej Leszek Miller ocenił także relacje między PO, a PiSe-em. – Ta sytuacja do złudzenia przypomina znany spot Platformy. Tyle tylko, że pani premier Ewa Kopacz jest w środku tego pokoju, a nie na zewnątrz, ale wewnątrz z Jarosławem Kaczyński – stwierdził szef SLD.
 
Oto projekt złożony przez KP SLD >>> PLIK PDF


Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.