Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD: Chcemy rozmawiać z premier Kopacz o sytuacji rolników

dodano 2014-11-04 12:20 w kategorii: Kraj

Polityka premiera Donalda Tuska i Radosława Sikorskiego była błędna. Sadownicy to jedne z ofiar ich polityki  - ocenili posłowie SLD Dariusz Joński i Cezary Olejniczak, którzy we wtorek spotkali się z protestującymi w Warszawie producentami owoców, poszkodowanych przez rosyjskie embargo.
 
Ci ludzie zostali sami. Trzeba pomóc tym producentom i rolnikom – zaapelował Dariusz Joński przypominając jednocześnie, że SLD domaga się odwołania ministra rolnictwa i zbiera w Sejmie podpisy pod wnioskiem o wotum nieufności wobec niego. 
 
Rzecznik prasowy SLD zapowiedział także, że podczas jutrzejszego spotkania z premier Ewą Kopacz przewodniczący SLD Leszek Miller będzie chciał poruszyć problem rolników, zdrowia i bezpieczeństwa.
Natomiast zdaniem posła SLD Cezarego Olejniczaka rządowa pomoc dla producentów poszkodowanych przez rosyjskie embargo powinna być większa.  Sadownicy są rozgoryczeni. Przede wszystkim domagają się zdjęcia nadwyżki jabłek. Będziemy domagać się od rządu wsparcia dla producentów jabłek, by to było co najmniej 2000 zł do każdego hektara ziemi a nie 800 zł. Obecna kwota jest zbyt mała. Rząd musi zwrócić uwagę na sadowników. Bez tego sytuacja ta może doprowadzić ich do bankructwa – powiedział Cezary Olejniczak.


Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.