Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

SLD apeluje do PO o poparcie obywatelskiego projektu „Stop rozbiórkom altan”

dodano 2014-10-09 14:22 w kategorii: Kraj

Dziś przedstawiciele Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej złożyli go w Sejmie. Zdaniem Dariusza Jońskiego z SLD wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego mówiący o tym, że „altana to budynek bez ścian” zagraża ich istnieniu.
 
Obywatelski projekt nowelizacji Prawa budowlanego wprowadza między innymi nowa definicję altany. Poseł jest zdania, że to kolejna próba uprzykrzenia życia działkowcom. Dlatego w tym projekcie nowelizacji chcemy dokładnie określić co jest altaną i apelujemy do PO, bo wiemy co się działo z poprzednim projektem - przez kilka miesięcy Platforma wstrzymywała nad nim prace - powiedział Joński.
 
Poseł Tomasz Kamiński wyjaśnił, że Sojuszowi zależy na tym,by dać ludziom pewność, że ich altany nie będą podlegać rozbiórce. Chodzi o gwarancje bezpieczeństwa - dodał poseł. Obywatelski projekt nowelizacji Prawa budowlanego wprowadza między innymi nowa definicję altany. Zebrano pod nim prawie 700 tysięcy podpisów. Jest odpowiedzią na wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 9 stycznia 2014 roku, który orzekł, że przez altanę należy uznać budowlę o lekkiej konstrukcji, często ażurowej, przeznaczonej do wypoczynku i ochrony przed deszczem i słońcem. Wyrok dotyczył jednego działkowca,który postawił w ogrodzie działkowym bez pozwolenia dwukondygnacyjny murowany budynek, który nadzór budowlany nakazał mu rozebrać.
 
Źródło: IAR


Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.