Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Apel SLD Warszawa w sprawie bazarku

dodano 2014-09-05 19:02 w kategorii: Ludzie

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej przedstawiciele warszawskiego SLD wystosowali do Prezydent Warszawy i Burmistrza Ursynowa apel w sprawie nowej lokalizacji bazarku "Na Dołku"
 
W ciężkiej sytuacji znalazły się też inne bazarki w Warszawie, a obecne władze samorządowe nie potrafią sobie poradzić z tą sytuacją.
 
Kandydat na Prezydenta Warszawy Sebastian Wierzbicki wraz z Radnym Warszawy Krystianem Legierskim i Mariuszem Walusem z SLD Ursynów przedstawili propozycję rozwiązania w sposób korzystny zarówno dla mieszkańców, jak i kupców. Dziś niestety nie widać bowiem dobrej woli władz w rozwiązywaniu pojawiających się konfliktów.
 
Liderzy SLD złożyli też w ratuszu blisko 100 petycji podpisanych przez mieszkańców sprzeciwiających się nowo proponowanej lokalizacji bazarku na Ursynowie i wezwali władze do trójstronnych rozmów (samorząd-kupcy-mieszkańcy) na temat lokalizacji, która zapewni dochody kupcom i nie będzie uciążliwa dla mieszkańców.
 
Oto treść apelu >>> POBIERZ TUTAJ


Komentarze

Wydarzenia

 • Liberadzki: Nie należy spodziewać się sankcji

  2 godziny temu

  - Podobna procedura jest uruchomiona w sprawie Węgier, na tej samej sesji plenarnej prowadzono debatę o Malcie – poinformował prof. Bogusław Liberadzki w programie „Minęła Dwudziesta”.czytaj więcej»

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  przedwczoraj o 16:07

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  2 dni temu, 2017-11-17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  3 dni temu, 2017-11-17

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  3 dni temu, 2017-11-16

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.